Отборът на Шалке 04 поднесе голямата сензация в шестия кръг от Бундеслигата. Тимът от Гелзенкирхен разби като гост един от фаворитите за титлата РБ Лайпциг с 3:1. Селекцията на Давид Вагнер демонстрира убийствена успеваемост в атака и нанесе първо поражение за сезона на "биковете".

Снимка 445041

Източник: EPA/БГНЕС

Всичко започна повече от добре за "кралскосините", които поведоха в 29-ата минута чрез Сане. Бранителят реализира с глава, след като отигра продължена на първа греда топка от Маскарел.

В 43-ата минута Шалке получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Харит. Потърпевшият се нагърби с изпълнението и макар, че Гулаши усети ъгъла, второто попадение беше факт.

Въпреки агресивното начало на втората част, "биковете" тотално преклониха глава в 57-ата, когато уелската сензация Матондо направи 0:3. Британецът завърши отлична контраатака на своя тим, при която трима футболисти на 04 бяха останали срещу двама играчи на домакините.

Байерн (Мюнхен) спечели гостуването си на Падерборн с 3:2

Байерн (Мюнхен) зае познатото първо място в германския шампионат

Баварците надвиха последния Падерборн с 3:2

До края РБ все пак стигна до почетно попадение, което беше дело на Емил Форсберг.

В следващия кръг Лайпциг ще опита да възстанови самочувствието си срещу Байер (Леверкузен). Шалке пък приема у дома Кьолн.