Отборът на Борусия (Дортмунд) записа трета поредна загуба тази вечер. "Жълто-черните" отстъпиха с 1:2 като гост на Щутгарт.

В последните пет двубоя от първенството, тимът на Петер Бос не е вкусвал победата. Гостите бяха без своята звезда - Пиер-Емерик Обямеянг, който е наказан от ръководството.

Обамеянг: Не знам защо съм наказан

Нападателят не разбира санкцията да бъде оставен извън групата

Борусия допусна много ранен гол. Още в 5-ата минута грешка на Марк Бартра бе наказана от Шадрак Аколо, който засече подаване, насочено към Роман Бюрки и се разписа на празна врата.

Въпреки неспирните атаки на "жълто-черните", изравнителното попадение в тяхна полза дойде чак малко преди края на първото полувреме. Късметът се усмихна на Борусия и главният съдия на мача отсъди дузпа за тима, след като Павар спря топката с ръка в наказателното си поле. В реализатор от 11-те метра се превърна Филип, чиято бе добавката за гола, тъй като ударът от бялата точка на Андре Шюрле бе отразен от вратаря.

Още в началото на втората част, Щутгарт отново поведе в резултата. Йосеп Беркало успя да мушне топката между краката на Бюрки и оформи крайното 2:1 за неговия отбор.