Щутгарт разби Борусия (Дортмунд) като домакин с 5:1 в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата. С трите точки "швабите" се изкачиха до шестото място, събирайки актив от седем пункта. Същият имат и "жълто-черните", но по-лошата голова разлика ги праща на осмата позиция в класирането.

Още в 4-ата минута домакините поведоха. Дениз Ундав пое хубаво извеждащо поадаване, след което успя да изпрати топката в противниковата врата. В 21-ата минута пък Максимилиан Мителщад намери Ермедин Демирович в наказателното, а вторият с глава удвои преднината на Щутгарт.

Резултатът стана класически през втората част и по-точно в 62-ата минута. Атакан Каразор подаде към Енцо Мийо, който стигна до топката и я прати в мрежата на Борусия (Дортмунд).

Гостите върнаха едно попадение в 75-ата минута. Тогава Сери Гираси направи страхотен пробив и завърши от вътрешността на наказателното поле, преодолявайки Александер Нюбел с удар по земята.

Само пет минути след това "швабите" стигнаха до нов гол, с който сложиха край на интригата. Енцо Мийо намери с хубав пас Ел Билал Туре, който шутира в долния десен ъгъл и направи резултата 4:1.

Крайното 5:1 оформи Дениз Ундав в последните секунди на редовното време. Той пое къс пас от Енцо Мийо в наказателното си и след добър финт нанесе неспасяем удар.

Вердер (Бремен) - Байерн (Мюнхен) 0:5 в мач от Бундеслигата

Касапницата продължава! Байерн вкара куп голове и на Вердер (Бремен)