Борусия (Дортмунд) победи Аугсбург с драматичното 4:3 в двубой от седмия кръг на Бундеслигата.

Срещата на стадион "Сигнал Идуна Парк" бе изключително напрегната основно през вторите 45 минути, в рамките на които бяха реализирани 6 от 7-те гола.

Борусия има само едно поражение в изиграните общо 15 шампионатни двубоя с този опонент, при голова разлика 37:17.

Куриозното е, че вестфалци играят по-добре като гости срещу този противник, защото на свой терен имат едва три успеха.

В последните няколко седмици настроенията и в двата лагера бяха приповдигнати, защото Борусия успя да се изстреля на върха в таблицата, не и без помощта на Аугсбург, който измъкна 1:1 насред Мюнхен срещу Байерн и в миналия кръг преби Фрайбург с гръмкото 4:1.

Звездата на домакините Марко Ройс излезе срещу един от любимите си съперници, срещу който е записал пет гола и пет асистенции. Днес обаче вниманието в редиците на домакините бе изцяло в полза на Пако Алкасер, отличил се с хеттрик.

Той бе точен в 62-ата, 80-ата и 96-ата минути, като именно след последното му попадение бе определен и крайният победител в сблъсъка.

Резултатът бе открит от Финбогасон, който шокира домакините в 22-ата минута. Това се оказа и единственият гол в рамките на първото полувреме.

Пако върна тима си в мача в 62-ата минута, но Макс възстанови преднината на гостите малко по-късно. След това Алкасер блесна с втори гол, а Гьотце направи обрата факт - 3:2.

Грегорич бе на път все пак да връчи точката на гостите с попадение в 88-ата минута, но в последните мигове от даденото сякаш безкрайно продължение, Пако оформи крайното 4:3 и остави Борусия на върха във временното класиране. Аугсбург остава на деветото място в подреждането.

Ювентус се насочи към новата звезда на Борусия (Дортмунд)