Борусия (Дортмунд) победи европейския клубен шампион Ливърпул с 3:2 в контролна среща, играна в Индиана. Двата тима изиграха двубой, изпълнен с много любопитни ситуации. Петте гола бяха най-малкото, което феновете видяха.

Резултатът бе открит в 3-ата минута, когато Пако Алкасер се възползва от разбъркване в наказателното поле на "червените".

В 35-ата минута Фабиньо намери Хари Уилсън, който опъна мрежата за 1:1. До полувремето Марио Гьотце пропусна да върне аванса на германския тим.

Това стори Томас Дилейни в 53-ата минута. Халфът се разписа отблизо след подаване на Торган Азар. Пет минути след това Якуб Бруун Ларсен покачи на 3:1.

"Червените" вдигнаха оборотите и в 75-ата минута получиха дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Бен Уудбърн. Зад топката застана Райън Брюстър, който заби топката под гредата.