Борусия (Дортмунд) спечели с лекота гостуването си от първия кръг на Купата на Германия. "Жълто-черните" разгромиха в дерби Дуисбург с 5:0. Двата тима, основатели на Бундеслигата в миналото правеха страхотни мачове. Но днешните домакини в момента са в третот ниво гермаския футбол. Те изпаднаха за последно от елита през 199 година.

Головете вкараха Джейдън Санчо, Джуд Белингам, Торган Азар, Джовани Рейна и Марко Ройс. Дуисбург игра с човек по-малко от 38-ата минута, когато беше изгонен Доминик Фолкмер.

Част от големите звезди на Люсиен Фавър останаха на пейката и влязоха след почивката, но още преди това интригата бе приключила. Преди червения картон на Фоклнер Борусия водеше с 2:0, а в края на полувремето вкара и трети гол.

Снимка 496113

Крайният резултат стана 0:5 още в 58-ата минута и звездите на гостите спряха да бележат повече.

Дуисбург - Борусия (Дортмунд) 0:5 (0:3)

0:1 Джейдън Санчо 14' дузпа 0:2 Джуд Белингам 30' 0:3 Торган Азар 39' 0:4 Джовани Рейна 50; 0:5 Марко Ройс 58'