Най-популярният отбор в бившата ГДР Динамо (Дрезден) победи бившия европейски шампион Хамбургер в мач от 1/32-финалите от Купата на Германия. Срещата в Дрезден ще се запомни с факта, че на трибуните присъстваха 10 хиляди зрители. Динамо е в Трета лига, но имаше пълно превъзходство срещу изпусналия промоция в последния кръг бивш германски гранд.

Местните власти в провинция Саксония позволиха на домакините да пуснат колкото искат зрители на тяхна отговорност. От Динамо прецениха, че 10 хиляди зрители на стадион с капацитет от 32 хиляди е напълно разумно.

Снимка 496101

Динамо отбеляза два гола още до 16-та минута, вкаран от Яник Щарк и Роберт Бекер. Малко след почивката резултатът стана 3:0 след попадение на Кристоф Доферер в 53-ата минута. Гостите намалиха чак в края на двубоя Адаму Онана в 89-ата минута. В добавеното време феновете на Дрезден ликуваха за крайното 4:1, оформено след точно изпълнена дузпа от Себастиан Май.

Снимка 496099

Победа с 3:2 постигна Хановер 96 при визитата си на Вюрцбургер Кикерс. Българският футболист в редиците на домакините Владимир Николов остана сред резервите.

Рот-Вайс (Есен) спечели у дома дербито срещу новака в Първа Бундеслига Арминия с 1:0.

Леверкузен громи четвърторазреден съперник за Купата на Германия, вкара 7 гола във вратата му

6 от всички попадения бяха реализирани още преди края на 31-ата минута на срещата