Борусия (Дортмунд) се класира за финала за Купата на Германия след разгромна победа с 5:0 над втородивизионния Холщайн Кил. Головете за "жълто-черните" паднаха през първото полувреме. На два пъти се разписа Джовани Рейна, а по едно попадение добавиха Марко Ройс, Торган Азар и Джуд Белингам.

Борусия ще спори с РБ (Лайпциг) за трофея.

Борусия поведе в 16-ата минута. Тогава Джейдън Санчо с хубав пас намери Джовани Рейна, който преодоля вратаря за 1:0. Седем минути по-късно американецът удвои. Младокът бе намерен на два-три метра от голлинията от Герейро и вкара за 2:0.

В 26-ата минута Марко Ройс направи резултата класически след подаване на Емре Джан.

Борусия продължи да доминира и вкара четвърти гол в 32-ата минута. Тогава защитата на Холщайн Кил сбърка, което позволи на Торган Азар да се освободи и да отбележи за 4:0.

В 42-ата минута Санчо намери Джуд Белингам, който с прецизен удар от границата на наказателното поле направи Томас Даане безпомощен за пети път.

През второто полувреме "жълто-черните" значително намалиха оборотите. Тимът на Един Терзич създаде още няколко добри положения за гол, но Белингам и Матс Хумелс пропуснаха.

Драма с продължения, гол в последната секунда и РБ (Лайпциг) е на финал за Купата на Германия