Един от основните фаворити за спечелването на турнира за Купата на Германия - РБ (Лайпциг) срещна сериозна съпротива от Вердер (Бремен).

В полуфинална битка между двата състава, гостите се наложиха с 2:1, но това се случи след редица драматични моменти и продължения от две части по 15 минути, добавени към редовните 90.

Лукас Аларио е аут до края на сезона

Възстановяването му ще трае между 6 и 8 седмици

В днешния полуфинал гостите имаха самочувствието, че се справят сравнително лесно по традиция в Бремен, откъдето в последните години си тръгват неизменно с победа.

Не само това, но "червените бикове" бележат и доста голове на своя противник. В предходните два мача между Вердер и Лайпциг, източногерманците бяха реализирали 7 попадения, докато "бременските музиканти" се отчетоха само с 1.

"Червените бикове" имат най-добрата защита през този сезон в Германия и това със сигурност ще се запази до края на кампанията.

Снимка 529335

Източник: Twitter

Тази вечер обаче събитията не се развиха съвсем по вкуса и съгласно очакванията на гостите.

Те срещнаха мощен отпор от опонента си, който дори в няколко случая можеше да стигне до гол още в редовното време.

Нито една от двете единайсеторки не направи това, което наложи изиграването на две продължения.

Само 3 минути след началото на първото, Чан изведе гостите напред в резултата, пред невярващия поглед на съперника.

Снимка 529337

В продължението на първите добавени минути Леонардо Битенкурт вкара за 1:1, връщайки Вердер в битката.

И когато по всичко изглеждаше, че ще има изпълнения на дузпи, буквално в последните секунди от битката, Форсберг връчи победата на състава от Лайпциг и го класира за заключителната среща от надпреварата.