Елитният Сливен се измъкна от срамна загуба като домакин в контролна среща, играна в близкото до града село Самуилово, с аматьорския Ботев (Пд). "Войводите" на Йордан Лечков успяха да стигнат до равенство 1:1 срещу "канарчетата" в последната 90-ата минута на срещата.

Бившият футболист на Локо (Пд) Стайко Стойчев с голям късмет при продължително разбъркване в наказателното поле на пловдвичани спя да прати топката зад вратаря Илия Николов.

Ботев пък излезе напред в резултата в 57-ата минута, когато влезлият на смяна Ридван Хаджифейзула от границата на наказателното поле с плътен шут намери долния ляв ъгъл на вратата на домакините.

Почти през всичките 90 минути пловдивчани владееха инициативата на терена и създадоха не малко възможности за гол. С пропуски се отчетоха Николай Манчев, Ирфан Юсеинов и Илиян Христов.

Всичко на всичко, нападението на Сливен се отчете освен с гола, с два далечни удара, единият от които на Димо Бакалов, а вторият път на Стайко Стойчев. След контролата отборът на Ботев тръгва за лагера си в Хисаря, а Сливен продължава подготовката си при домашни условия в комплекс "Хаджи Димитър".