Ръководството на Апоел (Никозия) възнегодува остро срещу съдийството на българина Антон Генов в неделя от мача с Аполон (Лимасол). Въпреки че спечели първата си победа от три мача насам, надвивайки Аполон с 2:1 като гост, тимът на Апоел пледира, че показаните картони от Генов са пресилени.

Българският арбитър вдигна директен червен картон на капитана на тима Константинос Харалампидис четири минути преди края на редовното време. Освен това два от трите жълти картона, които са показани на македонеца Бобан Грънчаров и на Нуно Мораиш, са пети за съответните футболисти.

Въпросните трима играчи  ще пропуснат дербито в края на седмицата с Анортозис заради наказания. Начело в класирането след втория кръг на втората фаза от първенството е Омония с 66 точки, пред Анортозис с 62 и Апоел с 58. Помощници на Генов бяха Николай Ангелов и Никола Джугански.

"Не мога да си обясня как федерацията може да приеме в нашето първенство съдия, който е разследван за участия в манипулиране на мачове от ФИФА", чуди се треньорът на жълто-сините Иван Йованович.

Както е известно, Генов беше разследван за контролата Македония- Канада, когато отсъди четири дузпи в тази среща.

"Да оставим настрана картоните. Той имаше отсъждания, които направо будят недоумение и смях, ако не си заинтересован в ситуацията", допълва сръбският треньор Йованович.

"Ако съдията беше местен, можехме да подадем жалба във федерацията. А сега просто сме с вързани ръце", добави още специалистът, цитиран от вестник Типос.

Генов и помощниците му бяха назначени за мач от кипърското първенство като част от спогодба между футболните федерации на двете страни за размяна на рефери. До момента в кипърското първенство срещи са ръководили Станислав Тодоров, Николай Йорданов и Христо Ристосков.