Кипърският АПОЕЛ (Никозия) с Георги Костадинов в състава си през последните месеци се отличава със стабилност и гранитна защита, пишат медиите в страната. След 18 изиграни кръга "жълто-сините" водят в класирането 5 точки пред Анортозис и 7 пред триото Арис (Лимасол), Омония (Никозия) и ФК Пафос.

Отборът се откроява с отличната отбранителна функция. Без да изостава в творчеството и ефективността, в дефанзивен план отборът се доближава до перфектността в много мачове, което ги прави все по-големи оптимисти за спечелване на шампионата, пише изданието.

Със само 10 допуснати гола в 18 мача в лигата, тимът има една от най-добрите защити в Европа. От елитните 15 първенства на Стария континент само Ница във Франция (9 гола в 17 мача), Интер Милано в Италия (9 гола в 19 мача) и Айндховен в Холандия (6 гола в 16 мача) имат по-добро представяне в защитен план.

Специално при домакинството срещу Анортозис халфовата линия и отбраната е работила толкова добре, че за цялото второ полувреме е имало само една опасност срещу Вид Белец. А преди почивката човек с топката нито веднъж не е влязъл в наказателното поле. Срещата завърши 1:0 за АПОЕЛ и тя им позволи да съберат 42 точки.

"Във въпросната среща отлични оценки получиха двамата централни защитници Радослав Петрович и Лаша Двали, които в синхрон работиха перфектно. Исам Чебаке и Матео Сушич дадоха баланс, обем и височина на отбранителната линия, докато Костандинов действаше като "метла" в халфовата линия. Българинът бе един от топ играчите за пореден мач и претендира за титлата най-постоянен играч за сезона на АПОЕЛ", завършва анализът, преведен от БТА.

Дамян Йорданов помогна на примаверата на Лацио да си осигури място в полуфиналите за Купата на Италия

"Римските орли" победиха Наполи с 2:1