Втородивизионният Спортист (Своге) постигна втора минимална победа с 1:0 и с актив от 6 точки оглавява класирането след третия ден на турнира Албена къп, на който Topsport.bg е медиен партньор.

През по-голямата част от срещата по-опитните футболисти от Своге владееха инициативата, но сериозните голови положения почти липсваха. Все пак в 43-ата минута Тодоров изведе "шоколадите" напред в резултата.

След почивката футболистите от националния отбор изравниха играта и на няколко пъти бяха близо до изравнителен гол. В крайна сметка обаче мачът завърши с успех за Спортист.

България (19): Кирчев,Иванов, Недялков, Цекин, Николов, Славчев, Ботев, Василев, Кожухаров, Чочев, Иванов. (Кунев, Петров, Аврамов, Кафраджийски, Чаворски)

Спортист: Вл. Димитров, Мутафов, Илиев, Тодоров, Младенов, Райчев, Атанасов, Васев, Миленов, Кр. Георгиев, Борисов (Янков, Величков, Стоичков, Димитров).

Главен съдия: Кольо Данев, Варна
Стадион: "Албена 3"
Жълти картони: Славчев, Цекин (България, 19), Райчев, Борисов, Васев, Атанасов (Спортист).