Лудогорец победи с 2:1 Берое в първи 1/8-финален двубой от турнира за Купата на България. Двата отбора изиграха интересен и динамичен двубой в Разград, а домакините заслужено стигнаха до обрат в срещата, след като изоставаха с 0:1.

Гостите от Стара Загора завършиха двубоя в намален състав, след като четвърт час преди края директен червен картон получи Пламен Крумов. На почивката бе изгонен и Петър Хубчев, който остро протестира срещу решение на главния съдия Александър Костадинов.

Иначе Лудогорец започна по-добре срещата, но през първата част нещата за домакините в офанзивен план не се получаваха. Централният нападател Роман Безяк на няколко пъти получи удобни топки, но така и не успя да нанесе точен удар, с който да затрудни Караджов.

Противно на очакванията Берое откри резултата с първия си точен удар. Това се случи в 21-ата минута, когато Иво Иванов засече с глава центриране от корнер. В добавеното време на полувремето домакините успяха да изравнят с „гол близнак" - разписа се Моци, също с глава, също след корнер.

Лудогорец започна по-агресивно и през втората част. В 60-ата минута един от най-добрите на терена - Михаил Александров се разписа със силен диагонален удар и за първи път изведе тима си напред в резултата. Малко по-рано поредният си грандиозен пропуск пък бе направил Безяк. В крайна сметка този резултат се запази до последния съдийския сигнал.  Реваншът в Стара Загора е в неделя.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 2:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)