Лудогорец победи Арда у дома с 2:0 в последния мач от 29-ия кръг на efbet Лига. С успеха разградчани се откъснаха на 11 точки пред втория Черно море и 12 пред ЦСКА, а всичко това е само кръг преди края на редовния сезон и навлизането в плейофите, където отборите в топ 6 ще изиграят по още един мач помежду си.

Двубоят не започна добре за Лудогорец, а до 14-та минута гостите удариха две греди чрез Боби Цонев и Станислав Иванов. След това обаче домакините наложиха волята си и с голове на Квадво Дуа (30') и Якуб Пьотровски (42') стигнаха до крайния успех. Арда доигра двубоя с човек по-малко, след като Христо Митев беше изгонен с директен червен картон в началото на второто полувреме.

Арда се намира на 9-та позиция с 39 точки, а Лудогорец е лидер със своите 72 пункта. В последния кръг от редовния сезон разградчани ще гостуват на Хебър, а Арда ще бъде домакин на ЦСКА.

Лудогорец - Арда 2:0 (Развой на срещата по минути)

"Орлите" приемат Арда на "Хювефарма Арена"

Още във втората минута домакините сътвориха първата си възможност пред вратата на Арда. Руан Круз и Квадво Дуа комбинираха добре в наказателното поле, а последният нанесе удар, но той беше спасен от Анатолий Господинов.

Само минутка след това гостите удариха греда. Борислав Цонев получи топката от Офор на ъгъла на наказателното поле и отправи коварен изстрел, който Серджио Падт само изгледа, но кълбото се удари в напречната греда.

В 14-та минута гостите пропиляха златен шанс. Лъчезар Котев пусна страхотен пас към Станислав Иванов в наказателното поле, а ударът на Стаси се отби от дясната греда. Топката все пак се върна в Боби Цонев, който от 2 метра не успя да я прати в опразнената врата.

Четвърт час преди почивката Лудогорец беше много близо до откриване на резултата. Руан Круз подаде към Текпетей, а ганаецът стреля силно в далечния ъгъл, но топката премина много близо до гредата.

В 30-ата минута на мача резултатът беше открит. Руан Круз получи топката между централната линия и дъгата в полето на Арда и разсече защитата с пас вдясно към Рик Джонатан. Бразилецът центрира остро, а Квадво Дуа засече с летящ плонж и прати топката в мрежата. Голът събуди диктора на стадиона и позаспалите 100-тина фена на "Хювефарма Арена".

Преднината на домакините беше удвоена в 42-рата минута. Текпетей изпълни тъч в близост до наказателното поле и намери Якуб Пьотровски. Капитанът на "орлите" пое добре и нанесе мощен удар от малък ъгъл, с който принуди Господинов да извади топката за втори път от мрежата си.

В началото на второто полувреме. Христо Митев извърши нарушение срещу Текпетей на границата на наказателното поле и Никола Попов му показа жълт картон. Съдията обаче беше извикан от ВАР да преразгледа ситуацията, тъй като Текпетей излизаше сам срещу вратаря. След това реферът отмени жълтия картон и изгони Митев.

В 67-ата минута домакините организираха бърза контраатака, след която се стигна до подаване към Сон в наказателното поле, който нанесе удар от малък ъгъл, но Господинов спаси. Секунди по-късно и Рик Джонатан стреля опасно, но след рикошет топката излезе в корнер.

Снимка 661257

Източник: startphoto.bg

Малко преди края Арда като по чудо не намали изоставането си. Ел Мами Тетах се пребори със защитник на Лудогорец на левия фланг и подаде към Станислав Иванов, който дебнеше на точката на дузпата, но изстрелът му мина на сантиметри от дясната греда.

Лудогорец - Арда - 2:0

1:0 Квадво Дуа - 30'

2:0 Якуб Пьотровски - 42'

Лудогорец: Серджио Падт, Георги Терзиев, Оливие Вердон, Сонко Сундберг, Сон, Педро Нареси, Якуб Пьотровски, Бълнард Текпетей (90+1 - Спас Делев), Рик Джонатан (77 - Кайо Видал), Руан Крус (76 - Ивайло Чочев), Квадво Дуа (77 - Матиас Тисера)

Арда: Аванолий Господинов, Милен Стоев, Пламен Крачунов, Ебенезер Окезие, Джелал Хюсеинов, Деян Лозев, Илия Юруков, Лъчезар Котев, Борислав Цонев (84 - Борис Тютюков), Станислав Иванов (84 - Иван Тилев), Офор (60 - Тонислав Йорданов)