Литекс направи 1:1 с втородивизионния Чавдар (Етрополе), в контрола играна на помощното игрище на стадиона в Ловеч.

Георги Пашов откри резултата в 33-ата минута. Гостите изравниха чрез Никола Бойчев в 72-ата минута.

Литекс имаше тотално превъзходство, но пропуски на Пашов и Манолев лишиха тима от заслужена победа, като юношата Пашов пропусна три пъти сам срещу вратаря на гостите.

Лично почетният президент на тима Гриша Ганчев, както и цялото ръководство изгледаха приятелския двубой.

В неделя Литекс играе последната си официална среща за годината в турнира за купата на България, където гостува на втородивизионния Марица (Пловдив). След това играчите ще бъдат пуснати в почивка, която ще продължи до началото на януари.

Литекс заминава на лагер в Дубай на 8-и януари.