Юношите до 17 години на Спартак (Плевен) бяха много близо до престижна победа над връстниците си от Литекс в мач от 11-ия кръг на Елитната група. Младите плевенски футболисти изпуснаха успеха, като допуснаха гостите да изравнят за 1:1 две минути преди края на срещата, информира 365football.bg. Мачът бе равностоен, като ловчанлии повече владееха топката, а спартаковци разчитаха на по-затворена игра и използваха всеки удобен момент да контраатакуват. През първото полувреме плевенчани проведоха три опасни акции, като веднъж Благовест Ленков пропусна да открие резултата. Гостите пък уцелиха гредата при продължително меле пред вратата на Янков.

След почивката отново Литекс имаше териториално предимство, но головите положения бяха пред тяхната врата. В 58-ата минута спартаковци проведоха мълниеносна контраатака при която Ленков се измъкна по диагонала сам срещу ловешкия вратар и с точен шут откри - 1:0. Малко по-късно домакините можеха и да решат мача, но пропуски направиха Константин Цветанов и Ленков. Литекс на два пъти застраши вратата на плевенският тим, като при втората ситуация успя да изравни. В 78-ата минута ловешкият футболист Хосеин Трайков бе изведен зад плевенската защита, преодоля Венцислав Янков и реализира за 1:1.

"Няма как да не съм доволен от представянето ни. В началото започнахме сковано, което е обяснимо, защото играхме срещу един от най-силните съперници, в чийто състав личат национали. Постепенно обаче момчетата се отпуснаха и показаха потенциала си. Бяха перфектни в тактическо отношение. Имаше тотално себераздаване, агресия, мотивираност... Това се иска...", коментира треньорът на Спартак Цветомир Младенов.

Спечелената точка не помогна не плевенския тим да се измъкне от зоната на изпадащите. След кръга отборът заема незавидното 16-то място с актив от 7 точки. Следващият съперник на младите плевенски футболисти в първенството ще бъде тимът на Локомотив (Пловдив), като спартаковци ще гостуват на 7 ноември (събота) от 14.00 часа.