С гол на Ахмед Ахмедов в първата минута на добавеното време Спартак (Варна) победи с 2:1 като гост Литекс (Ловеч) в първи мач от 15-ия кръг във Втора лига.

Успехът изкачи "соколите" на второ място в класирането с 29 точки, с една повече от третия Монтана и на три зад лидера Септември София. Ловчанлии пък остават с актив от 16 точки на 12-о място.

Двубоят на Градския стадион в Ловече започна по отличен начин за тима на Спартак, който поведе още в първата минута чрез Даниел Начев.

Равенството обаче бе възстановено сравнително бързо, след като Кингсли Бучи бе точен в 20-ата минута. За нигериеца това бе първи гол с екипа на Литекс.

До края на двубоята играта бе равностойна, като и двата тима търсеха възможности да стигнат до победата, но такива нямаше много.

В 91-вата минута обаче центриране от аутлинията на Александър Цветков достигна до Ахмед Ахмедов, който с глава вкара победния гол за варненци.