Вицешампионът Левски победи Славия с минималното 1:0 на стадиона в квартал Овча Купел в дербито от 28-ия кръг на "А" група. Победното попадение за "сините" стана дело на Зе Соареш в 50-ата минута. С победата тимът на Емил Велев запази дистанцията до втория ЦСКА на две точки.

Срещата започна с леко предимство за гостите. То обаче не донесе нищо опасно пред вратата на Йордан Господинов. В следващите минути и "белите" надигнаха глава, но опасните положения продължиха да отсъстват. В 23-ата минута Тиберканин стреля от далечна дистанция, но кълбото излезе в аут. Четири минути по-късно Живко Миланов намери Георги Христов в наказателното поле. Бившият голмайстор на Ботев се обърна и стреля. Ударът му обаче бе прекалено слаб. В следващите игрови положения Тиберканин на два пъти не успя да шутира добре. В края на полувремето Дениран Ортега се откъсна от защитата на Левски, но Веселин Минев го събори на метър пред наказателното поле, за което правилно получи само жълт картон.  При изпълнението на прекия свободен удар от Асен Николов не се случи нищо опасно. До края на първата част Гаджев стреля много опасно, но резултатът се запази.

В 48-ата минута Живко Миланов имаше претенции за дузпа, но съдията даде знак играта да продължи. Секунди по-късно Левски излезе напред. Тасевски проби отлично отляво и бутна топката под Йордан Господинов и тя се удари в гредата. След това притичалият Зе Соареш бутна кълбото в мрежата за 1:0.

След попадението темпото на игра падна, а домакините от Славия така и не намериха сили да стигнат до изравнителен гол.

С трите точки Левски запази преднината си от 2 пред вечния враг ЦСКА, който успя да победи Локо (Сф) също с 1:0.

До края Левски има домакинство на Миньор и гостуване на Пирин в последния кръг. В същото време ЦСКА гостува на Литекс следващата седмица и приема Локо (Мездра) в последния.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Зе Соареш (51)

СЛАВИЯ: Господинов, Дяков, Морац, Й. Петков, Петров (65-В. Иванов), Попара, Керчев, Бето (75-Г. Иванов), Николов (90-Вълев), Ду Бала, Ортега
Старши треньор: Стевица Кузмановски

ЛЕВСКИ: Митрев, Миланов, Рабех, Генев, В. Минев, Гаджев, Сърмов, Тасевски (90-Да Коща), Тиберканин (56-М. Иванов), Зе Соареш (77-Цачев), Христов
Старши треньор: Емил Велев

Жълти картони: Й. Петков, Петров, Николов (Сл); В. Минев (Л)
Рефер: Цветан Георгиев