Левски се върна в борбата за титлата след победа с 2:0 над вечния съперник ЦСКА. "Сините" надиграха тотално своите опоненти и напълно заслужено се поздравиха с победата. С трите точки тимът на Емил Велев се доближи само на точка от своя съперник в борбата за титлата. До края остават 4 кръга, като пред "червените" предстоят много тежки битки.

Левски изигра тактически много правилно двубоя, въпреки абсолютната грешка да се рискува здравето на Георги Иванов-Гонзо и Христо Йовов, които напуснаха още в началните минути. Именно тези принудителни смени дадоха предимство на вицешампионите. С победата Левски прекъсна серията от 10 поредни победи на вечния враг през пролетта. Загубата е и първа за Любослав Пенев начело на "армейците".

Срещата започна с натиск на ЦСКА. Символичните домакини стартираха устремно, но това не донесе почти нищо опасно пред вратата на "сините". Още в 11-ата минута Георги Иванов-Гонзо получи усложнение на травмата си и бе заменен от Георги Христов. Четвърт час по-късно същото се случи и с другия "възкръснал" в състава на Левски Христо Йовов и Бижутера напусна игра.

След това Левски се преобрази, заигра по-добре и упражни натиск. "Сините" постепенно натикаха своя опонент и стигнаха до гол. Негов автор стана Георги Христов. Резервата получи топката на границата на наказателното поле от другата резерва Зе Соареш и с прецизен удар прати кълбото в мрежата. След попадението отново тимът на Емил Велев бе по-активният, но резултатът се запази до полувремето.

В първите минути на втората част ЦСКА упражни натиск. В неговата основа бе Удоджи, който отправи три поредни удара към Божидар Митрев. Още в първите секунди на полувремето Руи Мигел центрира и нигериецът с грава стреля много опасно. Стражът на Левски обаче се намеси и спаси сигурен гол. В 49-ата минута отново Удоджи отправи топовен удар от 28 метра, но Митрев отново спаси. Последва и нов удар на нигериеца, но той излезе в аут.

От своя страна Левски бранеше и чакаше своя шанс за контраатака. Отборът на Емил Велев се възползва отлично от първата си възможност и удвои преднината си в 58-ата минута. Зе Соареш получи пас по дясното крило, но бе затворен от Янчев, след което намери Тасевски. Македонецът задържа топката и с пас зад защитата изведе бразилеца в отлична позиция. Необезпокояван Зе Соареш простреля Петров за 2:0.

Голът съсече амбициите на ЦСКА и момчетата на Любослав Пенев не успяха да се окопитят след него. На свой ред, Левски стоеше добре на терена и се опитваше да държи топката в свое владение. В моментите, в които топката не бе притежание на "сините" те се групираха добре пред полето си и чакаха удобен шанс за контраатака.

В 73-ата минута нервите взеха връх. След едно единоборство Веселин Минев бе съборен от Удоджи и нигериецът получи директен червен картон. Картината не се промени в следващите игрови епизоди. До края вратарят на Левски направи няколко добри спасявания и резултатът се запази.

ЦСКА - ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Христов (36)
0:2 Зе Соарес (59)

ЦСКА: Петров, Виданов (54-Тодоров), Котев, И. Иванов, Машадо, Янчев, Маркиньос, Й. Минев, Удоджи, Руи Мигел (75-Лазаров), Саидходжа (55-Тонев)
Старши треньор: Любослав Пенев

ЛЕВСКИ: Митрев, Миланов, Рабех, Бистрон, В. Минев, Сърмов, Гаджев, Йовов (28-Зе Соарес), Тасевски (67-Да Коща), Жоазиньо, Г. Иванов (13-Христов)
Старши треньор: Емил Велев

Жълти картони: Янчев, Виданов (Ц); Тасевски, Миланов, Гаджев, В. Минев (Л)