Отборите на Берое и Пирин завършиха наравно 0:0 в първи мач от 16-ия кръг от Efbet Лига. Домакините определено могат да съжаляват за този резултат, тъй като вледееха инициативата в мача, но направиха множество пропуски пред вратата на благоевградчани, като веднъж нацелиха и гредата. Страхотен мач за гостите изигра вратарят Максим Ковальов, който е с основна заслуга за спечелената точка.

Първата ситуация в мача се откри пред домакините още във втората минута , но ударът на Ойос бе спасен от Ковальов.Малко по-късно вратарят на гостите отново се намеси добре, този път след удар с глава на Скуадроне.В средата на първата част опасен удар на Годой от воле премина встрани от вратата на Пирин.

Така се стигна и до най-доброто положение за заралии в срещата, в 38-ата минута, когато Вини Трибуле бе изведен зад защитата на Пирин, но ударът му срещна напречната греда.

Снимка 640556

Източник: startphoto.bg

До края на полувремето домакините имаха нов шанс за гол, но коварен удар на Каскардо от далечно разстояние бе спасен от  Ковальов.

След почивката ситуацията на теренеа не се промени особено и домакините продължиха да нападат в търсене на попадение, но Ковальов подължи с впечатляващата си игра и спаси изстрели на Вини Трибуле, Енцо Ойос и Сантиаго Годой, а удар на Джани Политино мина на сантиметри от пазената от него врата.

В крайна сметка двата отбора си поделиха по една точка, като Берое не успя да продължи успешната си серия, след победите над Локомотив (Пловдив) и Левски, докато Пирин записа първо равенство като гост през сезона.

Берое - Пирин 0:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата в Стара Загора започва в 17:00 часа