Отборът на Ботев разгроми с 4:0 втородивизионния Чавдар (Етрополе) в контролна среща на стадион „Беркут" в Брестник. „Жълто-черните" имаха пълно превъзходство в двубоя и логично стигнаха до изразителна победа. Попаденията в спаринга бяха дело на Вандер Виейра, Мариян Огнянов, Костадин Дяков и Станислав Костов, съобщиха от клуба.

Ферарио Спасов заложи на Христо Иванов на вратата, а пред него като централна двойка защитници през целия мач действаха Ангел Рахов и Стефан Станчев, като вдясно и вляво от тях започваха съответно Данчо Христов и Артур Енрике. В сърцето на халфовата линия стартираха Мариян Огнянов и Рубен Паласуелос, а по фланговете - Петър Атанасов и Вандер Виейра, докато Иван Цветков бе зад Станислав Костов.

Ботев взе инициативата и започна да атакува още от началото на срещата. Първите опасности за вратата на гостите дойдоха след флангови атаки и центрирания на Артур и Вандер, при които обаче Костов не стигна до топката. Първият гол не закъсня и „жълто-черните" поведоха след попадение на Вандер Виейра в 13-ата минута. Бразилецът бе изведен очи в очи с вратаря от Иван Цветков и хладнокръвно откри резултата в проверката - 1:0.

В 26-ата минута втородивизионният тим пропиля единствената си възможност за гол, след като юношата на Ботев Йордан Етов, който в момента защитава цветовете на Чавдар, стреля опасно в аут от добра позиция.

В 35-ата минута Мариян Огнянов удвои резултата с ювелирно изпълнение на пряк свободен удар в горния десен ъгъл - 2:0. В 39-ата Дяков направи резултата класически с мощен удар отблизо, а до края на полувремето нов гол не падна и двата отбора се прибраха в съблекалните при класическа преднина за Ботев.

На почивката Ферарио Спасов направи само една промяна, като на мястото на Христов в игра се появи Ивайло Димитров.

Второто полувреме започна по същия начин и още в 52-ата минута Станислав Костов покачи на 4:0. 21-годишният нападател се разписа след отлична комбинация между Огнянов и Атанасов, и асистенция с пета на последния.

БОТЕВ: Хр.ИВАНОВ (62-Р.АНДОНОВ), Й.ХРИСТОВ (46-Ив.ДИМИТРОВ), РАХОВ, СТАНЧЕВ, АРТУР, ПАЛАСУЕЛОС, ОГНЯНОВ (62-КАРАДЖОВ), П.АТАНАСОВ, ВАНДЕР (23-ДЯКОВ), Ив.ЦВЕТКОВ (62-АНГЕЛОВ), КОСТОВ (62-ГЮЗЕЛЕВ)

ЧАВДАР: МИТЕВ, Ив.СТОЙЧЕВ, ГРИГОРОВ, Ив.ИВАНОВ, ПИДЕВ, СТОИЛКОВ, ВЪЛЧЕВ, Кр.ИЛИЕВ, ЕТОВ, МУРАДОВ, ГОГОВСКИ (СТАЙКОВ, КАРАКОСТОВ, Ст.ГЕОРГИЕВ, КАЗАКОВ, НИКОЛОВ, Ст.ДИМИТРОВ, ЦОКОВ).