Изключително спорна дузпа реши пловдивското дерби между Локомотив и Ботев от Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят завърши 1:0 за "канарчетата" и се игра пред повече от 500 зрители на изкуствения терен на "Лаута".

Както Plovdivutre.bg още вчера написа, за първи път фенове на Ботев подкрепиха своя юношеска формация на Лаута. Около 50 жълто-черни привърженици бяха отцепени зад южната врата на терена, а охраната на 30-ина полицаи не позволи да се стигне до ексцесии.

Още в 7-ата минута Борис Тютюков от гостите проби по левия фланг и след игра рамо в рамо със Стоян Жулев  главният съдия Владо Вълков посочи бялата точка.

Зад топката застана Александър Грънчарски, който я прати в мрежата за окончателното 0:1.

Секунди след края на първото полувреме фенове на Локо нахлуха заплашително на терена, но бързата реакция на полицията предотврати грозни сцени.