Без изненада завърши последния мач от днешната програма на 21-ия кръг на А група между Славия и Спартак Варна. На собствения си стадион в квартал „Овча купел" белите паднаха с 1:2.

Двете попадения за гостите паднаха още преди почивката. Първи се разписа преотстъпения от Славия в Спартак Орлин Орлинов. Футболистът се разписа след удар от около 30 метра, насочен в долния ляв ъгъл на вратаря Йордан Господинов. 17 минути по-късно съотборника на Орлинов - Даниел Моралес покачи на 2:0. Бразилецът засече топката с глава след центриране от ъглов удар.

В 43-та минута Дубала бе блъснат от Орлинов в наказателното поле и съдията Стефан Спасов отсъди 11-метров удар. Капитанът на Славия Йордан Петков обаче пропусна дузпата.

След почивката двата отбора кротко доиграха мача. Домакините опитаха да демонстрират активност и дори отбелязаха гол. В 64-та минута Карлос се възпозлва от груба грешка в защитата на Спартак и с глава по много красив начин успя да прехвърли вратаря Банович и да вкара.

Две минути след това Митя Морац получи директен червен картон и остави своите с 10 души на терена. До края на срещата резултата не се промени.