Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:

КРАЙ НА ДВУБОЯ!

90′

Умар Сако си изкара жълт картон.

86′

ГООЛ ЗА АРДА! Интригата окончателно приключи!. Светослав Ковачев преодоля двама бранители на Спартак и с акуратно отиграване предостави кълбото на Иван Тилев, който от близка дистанция записа името си сред голмайсторите.

80′

Каква възможност за домакините! Иван Тилев създаде проблем на защитата на варненския отбор, тъй като остана напълно непокрит в наказателното поле на гостите. Офанзивният играч сякаш взе грешното решение, преценявайки да подава, а не да стреля.

77′

Шахредин Букхолда чрез прострелен пас принуди стража Кристиано Фигуеиредо да реагира, но намесата му не бе убедителна. За негов късмет съотборниците му съумяха да изчистят кълбото.

71′

Александър Белоусов е заменен от Родни Антуи.

71′

Божидар Васев е заменен от Иван Йорданов.

68′

Преслав Боруков напуска, за да се появи Ласана Н'диайе.

Снимка 609196

Източник: startphoto.bg

68′

Абубакар Тунгара е заменен от Шахредин Букхолда.

63′

Пропуск! Появилият се в сблъсъка Иван Тилев пое по чудесен начин топката на границата на наказателното поле и я насочи коварно към стража на Спартак, ала изстрелът му се оказа неточен.

61′

Жълт картон за Радослав Цонев.

56′

Иван Коконов отстъпва мястото си на Иван Тилев.

56′

Станислав Иванов е заменен от Светослав Ковачев.

53′

ГООЛ ЗА АРДА! Съставът не спря с набезите си и заслужено излезе напред в резултата. Крилото Иван Коконов се възползва от грешка на персоналния си пазач, устреми се напред, за да центрира към Станислав Иванов, чието изпълнение не остави шансове на Кристиано Фигуеиредо.

48′

Първият по-сериозен шанс в мача! Арда започна по-вдъхновено и имаше възможност да поведе.  Иван Коконов овладя подаване в наказателното поле, чийто удар излезе в аут.

46′

Смяна в състава на Спартак. Евандро е заменен от Пламен Димов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

Червен картон за Александър Цветков! Полузащитникът на тима от Варна постъпи безрасъдно, влизайки грубо в краката на противник. Георги Кабаков получи сигнал и отиде да лично да прегледа съприкосновението на ВАР. Реферът не се поколеба и го отстрани от игра.

37′

Александър Цветков е официално предупреден.

32′

Претенции от страна на Арда за дузпа. Абубакар Тунгара навлезе в наказателното поле, когато Александър Цветков протегна крак, за да му отнеме топката, а халфът се строполи на земята. Ситауцията бе проверена от ВАР, който не установи нищо нередно и играта продължи.

25′

Владеене на топката: Арда Кърджали: 65%, Спартак Варна: 35%.

Снимка 609188

14′

Арда продължава да е по-активният отбор и опитва да притисне съперника си в неговата половина. "Соколите" обаче са прибрани компактно и не допускат опасни положения пред вратата си.

6′

Силно начало за домакините! Играчите на Александър Тунчев организираха опасна атака, когато топката се озова във футболист на Арда, след което той стреля, но бранител на гостите парира удара му.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1. Анатолий Господинов (в) 31. Кристиано Фигуеиредо (в)
97. Жосе Да Силва Жуниор

Арда и Спартак (Варна) се изправят един срещу друг в последния двубой от 22-ия кръг на efbet Лига. Срещата на "Арена Арда" започва в 17:30 часа.

Кърджалии прекъснаха серията си от три поредни победи в предишния кръг, когато загубиха от ФК ЦСКА 1948. Днешен евентуален успех обаче може да се окаже ключов за тях, тъй като ще ги изравни по точки с Левски и Славия, които са в борбата за Топ 6.

Тунчев: По различен начин играем в Кърджали и при гостуванията

"Статичните положения продължават да са ни ахилесова пета"

Вчера Ботев (Враца) победи Славия с 1:0, а Пирин (Благоевград) хвърли бомбата при успех със същия резултат срещу Лудогорец в Разград. Така "Соколите" отново остават без шанс да се измъкнат от опасната зона.

Треньорът Димитър Димитров-Херо ще трябва да се справя във втори пореден мач без един от основните си футболисти - Ивей Ромееш. Бързоногият футболист се контузи в Пазарджик и вече втора седмица лекува разтежение.

Херо налага младоци в Спартак (Варна)

Четирима футболисти от дублиращия състав взеха участие в днешната тренировка

През есента Арда спечели с 3:1 във Варна и смело може да се каже, че бе отборът, който се представи най-добре на "Коритото" до тук.