Аматьорските ни национали се класираха на финал на европейското първенство след равенство 0:0 със Северна Ирландия в решителната среща, която се игра пред близо 5000 зрители на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Важна роля за класирането ни изигра резултата от другата среща, която се игра в Раднево. Там Франция надделя с 2:0 над лидера преди последните срещи - Босна и Херцеговина и в крайното класиране на група "А" България завърши с 5 точки, а босненците останаха с 4 точки, колкото събраха и Северна Ирландия.

Президентът на БФС Борислав Михайлов наблюдава на живо срещата в компанията на съпругата си Мария Петрова.

Възпитаниците на Ангел Станков започнаха по-добре срещата, като до почивката на няколко пъти бяха близо до отбелязване на попадение. С добри изяви отново се отличи вратарят на "трикольорите" Ивайло Маринов, който през 90-те минути имаше доста работа. В края на двубоя от нашия щаб, както и публиката на стадиона имаше претенции за дузпа, която съдията от Дания Хенрик Краг не отсъди.

Треньорът на "трикольорите" Ангел Станков не скри радостта си от класирането за финала. "С тези няколко мача ние показахме, че аматьорският футбол има добри изпълнители и се играе съвременен футбол. Особено срещу Северна Ирландия с това движение на футболистите, с техниката, която показаха момчетата, с единоборствата и подсигуряването в атака и в защита, владеенето в средата на терена доказахме, че сме можещ тим.

Това говори добре за отбора и за футбола. За мача с Полша, ако успеем да се мобилирираме и да се възстановим за тези два дни, като разчитам, че нашия отбор е най-младия и ако успеем да преодолеем умората от времето и от напрежението, което беше до последната минута, се надявам да направим един добър мач и да спечелим Купата", сподели Станков.

Финалът ще се играе на 26 юни от 18,00 часа на стадиона в Сливен. България ще играе с тима на Полша, който завърши първи в група "Б". Очаква се президентът на УЕФА Мишел Платини да присъства на двубоя.

Съставът на България: Ивайло Маринов, Методи Илиев, Петър Петров, Костадин Стоянов, Йордан Хърков, Александър Георгиев, Борис Галчев, Иван Петков, Асен Вълчев, Емануил Борисов, Пламен Стоянов.