Големият проблем на германския хегемон Байерн (Мюнхен) напоследък се крие в центъра на терена, анализира авторитетният вестник "Абендцайтунг".

Шампионите постигнаха само една победа в последните си три мача в Бундеслигата, но тя може да се счита за срамна, защото беше постигната само с резултат 2:1 насред "Алианц Арена" срещу абсолютния дебютант в елита Унион (Берлин).

Снимка 445635

Източник: EPA/БГНЕС

Дни по-късно баварците бяха на минути от сензационно отпадане за Купата срещу 16-ия във Втора Бундеслига Бохум, който водеше до 83-ата минута. Все пак носителят на трофея се докопа до успех с 2:1 още в редовното време.

Дори треньорът на Байерн Нико Ковач призна, че в момента тимът му има очевиден проблем с изграждането на атаките си.

"Не играхме добре в продължение на 60-70 минути", заяви хърватинът. Период, който идва прекалено дълъг за мач на могъщия колос от Мюнхен.

Байерн победи Бохум с 2:1 за Купата на Германия

Мюлер спаси Байерн от голям резил за Купата на Германия

"Баварците" надвиха трудно Бохум

Срещу Бохум първи мач като титуляр след дълго лечение на контузия изигра Леон Горецка. Очаквано той не впечатли, тъй като няма игрови ритъм. Какво обаче е оправданието на другите вътрешни халфове?

Твърдият титуляр Тиаго Алкантара допуска прекалено много грешки от началото на сезона и дори се заговори, че може да бъде закотвен на пейката. Недоволният от игровите си минути Хави Мартинес е със статут на резерва и се спекулира, че може да бъде заменен още през зимата за защитника на Атлетик (Билбао) Унай Нунес.

Томас Мюлер: Винаги е хубаво да вкараш победен гол

"Ако се вгледате как се радвахме при победния гол - това са емоции, чувства"

Чести грешки прави и световният шампион Корентен Толисо. В играта на халфовете на Байерн сякаш няма настроение и фантазия. Те подават топката настрани и назад, без да успяват да разкъсат отбраната на противника с изкусен скрит пас в коридор.

Проблемът със средната линия не може да бъде решен и от Джошуа Кимих, който не крие, че любимата му позиция е "шестицата". Заради травмите на Люка Ернандес и Никлас Зюле като централен бранител ще играе Бенжамен Павар, а Кимих отново ще действа като десен бек.

Снимка 449777

Източник: Twitter

А средната линия на отбора?

Поне към момента тя остава все така безидейна и сива, карайки нападателите на отбора да страдат. В Мюнхен трябва да са благодарни, че Роберт Левандовски е във формата на живота си, но какво ще стане, ако и той падне в "дупка"? Срещу Бохум полякът влезе на почивката и за първи път от много време насам изглеждаше безопасен.