Байерн победи изключително трудно Бохум с 2:1 като гост в мач от втория кръг за Купата на Германия. Алфонсо Дейвис си вкара автогол в 35-ата минута. През втората част Серж Гнабри изравни в 83-ата минута, а в края Томас Мюлер донесе победата на "баварците".

Тимът на Нико Ковач изигра пореден слаб мач, като трудно стигаше до положения срещу предпоследния във Втора Бундеслига.

Байерн можеше да допусне гол още в първата минута, когато Цолер получи топката на удобна позиция, но пропусна.

Последва натиск на гостите на Коман и Толисо не успяха да се разпишат.

Постепенно апатията завладя действията на гостите, които бяха наказани в 35-ата минута. Тогава остро центриране на Дани Блум рикошира в Алфонсо Дейвис и топката влезе във вратата за 1:0.

Снимка 450252

Източник: Twitter

В началото на второто полувреме Ковач пусна в игра Левандовски. Десетина минути след това на терена се появи и Коутиньо. Нищо в играта на "баварците" не се получаваше и в 65-ата минута в игра влезе и Томас Мюлер.

Мюнхенци стигнаха до опасно положение чак в 69-ата минута, когато Левандовски засече опасно с глава, но кълбото излетя в аут.

Снимка 450253

В 72-ата минута Боатенг с решителна намеса спря Ганвула, който излизаше сам срещу Нойер.

Натискът на Байерн даде резултат в 83-ата минута, когато Серж Гнабри се разписа след отличен пас на Кимих за 1:1.

Байерн и Милан следят новото бижу на Лил

Виктор Осимен прави фурор от началото на сезона

Две минути след това Бела-Котчап сбърка. Коутиньо му отне топката, но бранителят го фаулира. Бразилецът излизаше сам срещу вратаря, което значеше червен картон за играча на Бохум.

Останали с човек повече, "баварците" осъществиха пълен обрат с гол на Томас Мюлер в 90-ата минута.