Сане проби през центъра и нанесе мощен удар, които Гинтер спря с глава. Защитникът падна на тревата и му бе оказана медицинска помощ.

Снимка 512971

62′

Жълт картон за Гинтер.

58′

Домакините организираха нова добра атака. Закария намери Щиндл, който реши да стреля, но прати топката над вратата.

49′

ГОООЛ ЗА ГЛАДБАХ! Флориан Нойхаус бележи. Зюле сбърка, топката стигна до Емболо, който намери Нойхаус. Халфът имаше празен коридор пред себе си и с брилянтен удар препарира Нойер за трети път.

Снимка 512975

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45′

Начало на второто полувреме.

45+3′

Край на първата част.

45′

ГОООЛ ЗА ГЛАДБАХ! Хофман изравнява резултата. Халфът отново получи отличен пас зад защитата от Щиндл, които отне от Кимих. Халфът остана очи в очи с Нойер и вкара за 2:2.

38′

Зомер отрази силен удар от далечна дистанция на Сане.

36′

ГОООЛ ЗА ГЛАДБАХ! Йонас Хофман се разписа! Халфът получи отличен извеждащ пас зад отбраната и преодоля Нойер.

Снимка 512974

26′

ГООООЛ ЗА БАЙЕРН! Горетцка бележи! Халфът спря атаката на домакините, направи двойно със Сане, проби през центъра и с мощен удар вкара за 2:0.

20′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН! Левандовски бележи от дузпа! Наказателният удар бе отсъден за спорна игра с ръка на Хофман. Главният рефер гледа ситуацията на ВАР и все пак посочи бялата точка. Леви с безапелационен удар откри резултата.

Снимка 512972

15′

Спокойно начало на мача. Байерн владее повече топката, но до момента не може да измисли нищо интересно в атака.

2′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА.

1′

11. Волф 24. Толисо

Борусия (Мьонхенгладбах) приема Байерн (Мюнхен) в първия мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Срещата е от 21:30 часа днес.

Двубоят е първи и за двата тима през 2021 година. Баварците разбиха всички рекорди през миналата година и спечелиха максималните 5 трофея.

В предишните 8 кръга от Бундеслигата "червените" неизменно допускаха първи гол в своята врата. Тимът на Ханзи Флик не загуби нито веднъж в тази поредица и записа 5 победи.

Гладбах е единственият отбор, взел цели 17 точки срещу хегемона на Германия в последните 12 мача между двата отбора. Баварците спечелиха само 9 от последните 21 двубоя с този противник, а в последните шест дуела между тях тук "жребчетата" водят с 3:2 победи.

За "жребчетата" аут са Маркюс Тюрам, Валентино Лазаро и Ибрахима Траоре. За гостите под въпрос ще е Серж Гнабри. С контузии са Танги Куаси, Малик Тилман и Марк Рока.