Двукратният световен шампион и настоящ носител на титлата Сърбия и Черна гора претърпя втора загуба на Световното първенство по баскетбол за мъже в Япония и е на последното място в група "А". Днес "плавите" отстъпиха на Франция с 61:65 (21:19, 9:11, 18:14, 13:21). Въпреки това сръбските баскетболисти не са загубили шансове за продължаване на борбата, тъй като първите четири отбора от всяка група се класират за осминафиналите на турнира.

В мача с "петлите" сърбите отстъпиха в последните минути на двубоя. Най-резултатни за западните ни съседи бяха Игор Ракочевич с 22 точки, и Дарко Миличич с 12 точки. За Франция Диау отбеляза 20 точки, а Фредерик Уайс добави още 11.

Олимпийският шампион от Атина 2004 Аржентина постигна безпроблемна победа над Ливан и след успеха си в първия кръг над Сърбия и Черна гора на практика си осигури класиране за осминафиналите.

Отборът на САЩ победи убедително Китай със 121:90 в зрелищен мач. Американците поведоха с 21:8 в петата минута, а след това методично увеличаваха аванса си благодарение на точната стрелба на Дуайт Хауърд (16 точки), Кармело Антъни и Крис Пол (по 13 точки). Най-много аплодисменти обаче получи младата звезда на Кливланд Леброн Джеймс.

Китайският гигант Яо Мин бе най-резултатен за своя отбор с 21 точки, но беше принуден да напусне площадката за 5 лични нарушения шест минути преди края на мача.

Следващият мач на Китай срещу Пуерто Рико ще бъде решаващ за класиране за осминафиналите.