Женският национален отбор по баскетбол загуби и втората си среща от квалификациите за Европейско първенство през 2007 година.

Момичетата на треньора Петко Маринов отстъпиха като гостенки на тима на Гърция със 62:73 точки (9:19, 14:25, 21:11, 18:18).

За българките най-резултатна с 19 точки бе Маринела Агаларева (на снимката). 18 точки добави Радостина Славова.

За домакините с 19 точки се отличи Малци.

Българките започнаха сковано мача, като след първите десет минути изоставаха с десет точки. Почивката дойде при отчайващия резултат 44:23 точки в полза на гъркините.

В третата и четвъртата част на мача българките се разиграха, най-вече благодарение на отличните изяви на Агаларева, но не съумяха да стигнат до пълен обрат.

В другата среща от групата ни втора победа записа състава на Беларус, след като надигра Унгария със 56:48 точки.