Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос се наложиха над АЕК с 85:78 (22:19, 16:16, 29:18, 18:25) като гости в Атина в среща от 22-ия, последен кръг от редовния сезон в първенството на Гърция по баскетбол.

Победата бе 22-а поредна за Олимпиакос, който завърши без поражение и вече си бе осигурил първото място в редовния сезон. Съперник на Везенков и съотборниците му в четвъртфиналните плейофи ще бъде заемащият осмо място Арис. Тимът на АЕК допусна десета загуба и държи шестата позиция в подреждането.

Александър Везенков отново бе най-полезен за успеха на Олимпиакос с 20 точки, 7 борби и 1 асистенция за 32 минути на терена. По 12 точки добавиха Мустафа Фал и Шакил МакКисик.

Двата състава изиграха сравнително равностойно първо полувреме, преминало с леко превъзходство на гостите, които водеха с 38:35 след 20 минути. През второто полувреме Олимпиакос доминираше и се откъсна с 67:53 преди четвъртата част, което бе и най-голямата разлика в мача.

Най-резултатен за АЕК бе Бринтън Лемар, който отбеляза 17 точки.

За Олимпиакос предстои домакинство на испанския Баскония в последния кръг от редовния сезон на Евролигата на 13 април, като гръцкият гран гони победа, за да си осигури първото място в класирането.