На въпроса дали може да играе по-добре от почти перфектния мач, който имаше предишния петък, срещу Виртус Болоня, Олимпиакос - поне за едно полувреме - отговори положително, пише гръцкият журналист от сайта sport24.gr Янис Филерис.

Грандът от Пирея не само постигна същото представяне, но като се има предвид съперникът, тъй като той се изправяше не срещу аутсайдера Болоня, а срещу лидера в Евролигата, макар и да му липсваха две от неговите суперзвезди - Уилбекин и Мотли.

Александър Везенков: Направихме изключително първо полувреме срещу Фенербахче

Но има доста неща от второто полувреме, които можем да подобрим, споделя той

Преди Фенер да разбере какво се случва на игрището, Олимпиакос взе преднина от 14 точки а турският тим беше почти неспособен да реагира. Именно "червено-белите" и тяхното бурно темпо, с непрекъснати подавания и непрестанно движение с и без топка, шашнаха гостите и принудиха Итудис да търси чудо от пейката.

"Имахме фантастично първо полувреме", призна Йоргос Барцокас, който на моменти изглеждаше, че се наслаждава на баскетбола на своя отбор, заедно с публиката, която отново стана на крака и аплодираше играчите.

Старши треньорът на Олимпиакос засипа с похвали Александър Везенков

Везенков завърши с 21 точки, 4 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 25 минути на терена

Олимпиакос пропусна само три стрелби за две точки в първите две части (9/11 и 5/6), имаше 56,2% при стрелбата от тройката (9/16), а към тази статистика играчите добавиха и 19 асистенции! Ако има такова нещо като перфектен баскетбол, представянето на Олимпиакос през това разкошно първо полувреме се доближава до него.

Не можем да си го представим по друг начин с 11 играчи, които също играят, отбелязвайки по всякакъв начин и принуждавайки противниковия треньор да заяви на полувремето: "Това беше абсолютна катастрофа..."

Александър Везенков и Олимпиакос с девета поредна победа

Наложиха се над ПАОК

Най-важна в този сблъсък беше защитата, а упоритата такава на домакините започна всичко, а атаката им завърши по най-добрия начин. Саша Везенков вкара 16 точки, като пропусна само две стрелби (5/6 за две точки, 2/2 за три точки), игреайки само десет минути. Спектакълът, който предлага българският национал, е уникален.

Г-н 14 на Олимпиакос отново постигна своето, отбелязвайки с уникална лекота, дори вкарвайки тези кошове, които съотборниците му не успяваха да завършат, т.е. печелейки борбите в атака, завършвайки атаките.

Американски баскетболист: Александър Везенков е най-добрата четворка в Европа

Той е смъртоносен стрелец, смята Ерик МакКълъм

Везенков е в луда форма, всеки път изненадва, защото играе... по-добре, стреля със страхотно самочувствие, сякаш е във всички части на игрището и е трудно да се намери - в момента - по-добър баскетболист в Евролигата. В съзнанието на всеки стои въпросът "как може Олимпиакос да задържи този играч и да не отиде в НБА?" Очевидно отговорите ще бъдат дадени следващото лято.

На "червено-белите" фенове не им остава нищо друго освен да се наслаждават на сезона, на самия страхотен баскетболист и на следващите големи мачове.

Разбира се, Везенков не играе сам. Олимпиакос нямаше да може да "лети" на паркета, ако не разполагаше с останалите си играчи в пълна готовност. Костас Слукас отново беше маестрото на паса, човекът, който твори по-добре от всеки в отбора. В последните четири мача той направи 31 асистенции, а в мача срещу Фенербахче те бяха 7.

Казахме добре, по-добре и... Олимпиакос, до следващия мач, който не е много далеч, тъй като в утре Везенков и неговите съотборници ше трябва да са готови за гостуването си на АСВЕЛ Вильорбан. Срещата е от 14-ия кръг на Евролигата е от 22:00 часа.