Олипиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи ПАОК с 88:68 (23:14, 25:17, 25:12, 15:25) като гост в Солун в мач от деветия кръг на първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Грандът от Пирея записа девети пореден успех и продължава без поражение в шампионата. Съставът от Солун допусна четвърта загуба и вече има актив 5-4.

Александър Везенков продължава със силното си представяне, като оформи "дабъл-дабъл" за победата с 16 точки и 10 борби за 22 минути на терена. Най-резултатен за Олимпиакос бе Айзея Канън със 17 точки.

Домакините стартираха много мотивирано, но към края на първата четвърт баскетболистите на Олимпиакос поеха контрола върху мача. На почивката гостите водеха с 48:31, а преди последните 10 минути авансът им бе 73:43.

За ПАОК Яник Франке завърши с 24 точки и 6 борби.

Тимът на Олимпиакос ще посрещне турския Фенербахче на 13 декември в Атина в двубой от Евролигата по баскетбол за мъже, а два дни по-късно, на 15 декември ще гостува на АСВЕЛ Вильорбан във Франция в следващия кръг на най-престижния европейски клубен турнир.