Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи Панатинайкос с 68:66 (24:14, 11:24, 14:10, 19:18) като домакин в среща от осмия кръг на първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Успехът бе осми пореден за Олимпиакос, който продължава без поражение в шампионата. Тимът на Панатинайкос допусна втора загуба от седем изиграни мача.

Александър Везенков бе най-резултатен за победата на гранда от Пирея. Българинът завърши с 22 точки, 7 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 38 минути на терена.

Везенков отново блести при поражение на Олимпиакос от шампиона в баскетболната Евролига Анадолу Ефес

Александър Везенков отново бе най-резултатен за своя тим

Двубоят бе много оспорван, с поделено надмощие. Домакините натрупаха 10 точки преднина след първата част, но гостите от Панатинайкос изиграха по-добра втора четвърт и водеха с 38:35 на почивката. Олимпиакос взе точка аванс преди последния период при 49:48 и в последните 7 минути на мача удържа водачеството.

Мустафа Фал добави 17 точки и 9 борби за победителите, а за Панатинайкос Дуейн Бейкън се отчете с 20 точки и 5 борби.

В следващия кръг от гръцкото първенство на 11 декември баскетболистите на Олимпиакос ще гостуват на ПАОК, но два дни по-рано имат домакинство срещу италианския Виртус Болоня в Евролигата.