Българският национал Александър Везенков и неговият Барселона постигнаха труден успех при визитата си на Обрадойро. Каталунците се наложиха със 76:71, в двубой от XXXIV кръг на испанското първенство.

Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка, като престоя на терена 17:38 минути и записа срещу името си 6 точки (2/3 за две точки и 2/2 от линията за наказателни удари) и 1 борба.

Тайрис Райс беше най-резултатен за каталунците - 16 точки, а Брад Олесон и Стратос Перпероглу добавиха съответно по 15 и 12 точки.

Александър Везенков с 14 точки при победата над Фуенлабрада

Александър Везенков над всички при важен триумф за Барса

"Блаугранас" се укрепиха на четвъртото място

Мики Макконъл вкара 18 точки за домакините, а Начо Лове и Дйвидас Дулкис приключиха съответно с по 12 и 11 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като през първите десет минути баскетболистите на Барселона успяха да дръпнат с девет точки - 22:13, но през втория период домакините от Обрадойро поеха контрол върху събитията на терена и на почивката разликата вече бе стопена до само до две точки в полза на каталунците - 36:34.

Александър Везенков отново на висота за Барселона

Победа със 17 точки разлика за каталунците

Везенков и съотборниците му използваха по-добре шансовете си през третата четвърт и отново поведоха със седем точки - 59:52, а в заключителните десет минути гостите удържаха натиска на съперника и се поздравиха с крайния успех - 76:71.