Ръководството на БК Рилски спортист се оплака от съдийството по време на финала с Левски Лукойл. Във всеки един от мачовете имаше куп спорни моменти, а поантата беше в четвъртата среща, която беше ключова и от психологическа гледна точка.

Вместо Рилецо да изравни 2:2 допусна загуба и трябваше да догонва от 1:3.

Всичко това се случи след редовен сезон, в който Рилски спортист прегази конкуренцията у нас и беше повече от убедителен преди финалния плейоф.

"Предоставяме на вниманието ви видео с избрани ситуации от четвъртата финална среща Левски Лукойл - Рилски спортист, проведена на 26.05.2021г", пишат самоковци на официалния си сайт.

"І. НЕПРАВИЛНО ОТСЪДЕНИ НАРУШЕНИЯ ИЛИ ЛИПСА НА ОТСЪЖДАНЕ:

1. 00:11 минута от видеото (6:15 минути до края на ІІ част) - неправилно отсъдено нарушение на № 1 Карамфилов (№ 3 - Брейзълтън, отбелязва кош от игра и след това - наказателен удар)

2. 01:11 минута от видеото (8:14 минути до края на ІV част) - неправилно отсъдено нарушение на № 7 Портър. Има нарушение на № 32 от отбора на Левски - Бенсън.

3. 01:27 минута от видеото (6:57 минути до края на ІV част) - неправилно отсъдено нарушение на № 9 Симеонов.

4. 01:52 минута от видеото (3:48 минути до края на ІV част) - отсъдено нарушение на № 32 от Левски - Бентън, но погрешно - не при стрелба.

5. 02:02 минута от видеото (4:40 минути до края на ІV част) - неправилно отсъдено нарушение на № 7 Портър (№ 15 - Тасич, отбелязва кош от игра и след това - наказателен удар)

6. 03:36 минута от видеото (2:12 минути до края на продължението) - неотсъдено нарушение в нападение на № 15 от Левски Лукойл - Тасич (Тасич отбелязва кош, при резултат 84:81 за домакините)

7. 04:12 минута от видеото (0:28 минути до края на продължението) - неотсъдено нарушение на № 11 от Левски Лукойл - Минчев (нарушението трябва да е отсъдено като неспортсменско; вместо нарушение, погрешно са отсъдени крачки на № 12 - Зл. Георгиев)

ІІ. НЕОТСЪЖДАНЕ НА КРАЧКИ:

8. 02:16 минута от видеото (0:05 минути до края на І част) - неотсъдени крачки на № 32 от Левски Лукойл - Бенсън. (Отсъдено е нарушение на № 9 - Симеонов, Бенсън отбелязва кош от игра и след това - наказателен удар)

9. 02:47 минута от видеото (4:04 минути до края на продължението) - неотсъдени крачки на № 15 от Левски Лукойл - Тасич (Тасич отбелязва кош, при резултат 79:77 за домакините)

ОСЕМ от представените десет ситуации са в последните 15 минути на мача. Правилно съдийско решение на която и да е от тези ситуации вероятно би променило крайния победител в срещата.

Можем само да констатираме - съдийският състав допусна груби и значителни грешки, които повлияха съществено на крайния резултат от мача. Решенията са от компетентността на съответните органи на БФБ", пишат още от Рилски спортист.