Световната квалификация между Филипини и Австралия ще остане за дълго в спомените на баскетболния фен. Двата тима си спретнаха страховито меле, като "бойното" видео набързо се превърна в едно от най-гледаните по цял свят.

Явно изнервени от очертаващата се тежка загуба, играч на филипинците рязко се сбогува със своите добри маниери и удари съперников играч без топка в края на третата четвърт.

Всичко това предизвика масов бой между двата тима, като е повече от екзотично да се наблюдава как мъже, високи над 2 метра, раздават "своето" правосъдие чрез всевъзможни удари. В малката война дори полетя и един стол, ранил тежко баскетболист на австралийците.

След като играта бе подновена, на паркета имаше едва трима филипинци, поради огромния брой изгонени техни колеги. Срещата не продължи дълго и след няколко минути бе прекратена, тъй като при резултат 89:59 за Австралия, баскетболист от това трио бе изгонен заради пето лично нарушение.

"Кенгурутата" са първи в своята група В като имат актив от 5 победи и една загуба.