Националният отбор на България по баскетбол записа изключително класна победа със 74:70 над Полша в двубой от квалификациите за Европейското първенство. Невероятен мач за България направи Филип Виденов, който завърши с 26 точки. Филип буквално съсече поляците с четири поредни тройки през последните 10 минути. В последната четвърт тимът на Росен Барчовски се наложи над своя съперник с 30:15 и това се оказа ключово за успеха.

Стефан Георгиев и Ърл Калоуей добавиха по 12 точки за успеха на България. Мачей Лампе беше най-резултатен за поляците и завърши с 18 точки и 11 борби, а Томаш Келати се отчете със 17.

Двубоят бе изключително драматичен. В първите минути поляците взеха инициативата и успяха да поведат с 21:12. През втората част тимът на Росен Барчовски успя да изравни играта и намали разликата на 7 точки. След почивката гостите отново успяха да увеличат аванса си и преди последните 10 минути България губеше с 11 точки - 44:55.

През последната четвърт нашите вкараха в употреба най-силното си оръжие - стрелбата от далечно разстояние. Филип Виденов даде тон на лъвовете с три точни стрелби. Последваха тройки на Костов и Калоуей, с които поляците бяха поставени на колене.