Рилски спортист загуби и втория си мач от група "F" за "ФИБА Къп". Българите отстъпиха с 80-84 (24-21, 16-22, 17-20, 23-21) при гостуването си в Унгария на Алба Фехервар.

Левски Лукойл с втора поредна победа в Европа

"Сините" се справиха с Катая

Рилецо водеше в началото на втората част с 29-22, но допуснаха 7 безответни точки. В края на третата част Алба Фехервар отвори разлика за 63-57. Тройка на Мартин Маринов 38 секунди преди сирената сведе резултата до 80-82.

Артър Едуардс вкара 18 точки за Рилски спортирст. С по 18 точки се отчетоха Джейлън Дженкинс и Мартин Маринов. Шест унгарски баскетболисти завършиха с двуцифрен актив. Кирън Картрайт отбеляза 15 точки и направи 7 асистенции. Джордън Хийт направи дабъл-дабъл с 10 точки и 12 точки.

Така Алба Фехервар има 2 победи от два мача. Рилски спортист ще преследва първата си победа в следващия си мач.