Рилски спортист загуби и втория мач от финалния сблъсък за Балканската лига срещу Сигал Прищина и трябваше да се задоволи със сребърните медали в надпреварата. Самоковци имаха добри шансове след като бяха отстъпили при гостуването си в първия мач само с 2 точки. Но на реванша в „Арена Самоков” те допуснаха нова загуба този път със 71:80.

Това е четвърти комплект медали за самоковци от ЕВРОХОЛД Балканска лига. Освен че е първият шампион в историята на турнира, тимът има сребърен медал от 2011 и бронзов от 2013 година.

Сигал написа история в надпреварата. Косово е четвъртата държава с отбор-шампион на регионалната надпревара след България (Рилски спортист и Левски), Македония (Фени Индустри) и Израел (Галил Гилбоа).

Подкрепяни от своите фенове в "Арена Самоков", домакините започнаха мача много силно и поведоха с 16:6 след само четири минути игра. След това гостите постепенно изравниха играа и почивката дойде при аванс от 2 точки за тях - 38:36.

Сигал изигра много силно второ полувреме. През четвъртата част разликата достигна дори 15 точки при по-малко от 4 минути до края и предрешиха изхода от серията. Разликата се запази комфортна до края и Сигал триумфира с титлата.

Тони Гуджино записа 25 точки и 9 борби за българския отбор. 15 точки и 7 борби добави Върнън Тейлър, а 11 плюс 8 - Златин Георгиев.

За шампионите Джордан Хълс отбеляза 22 точки, 16 записа Джулиън Мавунга, а по 12 - Един Бавчич и Дардан Бериша.

Преди срещата Росен Барчовски получи наградата за треньор номер 1 на сезона от спортния директор на Балканската лига Шай Щрикс.