Левски Лукойл записа важна победа в груповата фаза на Купата на ФИБА Европа.

"Сините" надиграха БК Днипро с 85:78, като по този начин удължиха добрата си серия срещу този съперник.

Домакините се озоваха в ролята на догонващи в резултата, изоставайки с 8:13 след само 4 минути игра в зала "Универсиада", но въпреки неубедителното начало успяха да обърнат развоя в своя полза.

Левски Лукойл започна със загуба в Европа

"Сините" отстъпиха на Цмоки в Минск

"Сините" вкараха 15 точки срещу само 5 за гостите от Украйна до края на частта и така поведоха с 23:18 след една четвърт.

До почивката играчите на Тити Папазов съумяха да се върнат напред и пак да поведат с 5 точки за 45:40.

Снимка 451493

Най-голямата разлика в полза на българския тим бе факт след 121 секунди баскетбол през третата четвъртина - 51:41.

Четири минути преди сирената дойде поредното равенство - 74:74, а тройка на Костов даде на Левски Лукойл аванс от 77:74. Левски Лукойл поведе с 81:76 след забивка на Минчев. Корнийенко запази искрица надежда с кош за 81:78, като в крайна сметка срещата приключи при 85:78.

Левски Лукойл обяви партньорството си с букмейкърска компания

"Сините" с втори сериозен спонсор

Брендън Йънг с 18 точки и Чавдар Костов със 17 бяха двамата най-резултатни за победителите, Райън Райт вкара 14 точки, а Йордан Минчев остана с 12 и 8 борби. Анатолий Шундел със 17 и Максим Корнийенко с 15 вкараха най-много за Днипро.