Левски Лукойл загуби с 68:81 при гостуването си на Цмоки (Минск) в мач от груповата фаза на турнира ФИБА Европа.

"Сините" започнаха кошмарно срещата и още в първите минути изоставаха с 0:9. Първата четвърт завърши 25:14 за домакините.

Домакините поведоха за първи път с двуцифрена преднина при 19:29, след което задържаха комфортния си аванс при 26:35 в седата на втория период. Две минути преди края на полувремето Бранко Миркович и съотборниците му се откъснаха напред с 15 точки и 29:44, но баскетболистите на Тити Папазов успяха да се съвземат и да завършат тази част стабилно, заличавайки разликата до 41:49 на почивката.

"Сините" свалиха изоставането си на 6 точки и дори на 4 в края на четвъртата част, но няколко слаби нападения и серия 9:0 на домакините оформи крайното 81:68.

Йордан Минчев с 16 точки, Куон Чийтъм с 12, както и Чавдар Костов и Брендън Йънг с по 10 бяха четиримата топреализатори за българския отбор. Бившият български национал Бранко Миркович се отличи с 14 за Цмоки. Доминез Бърнет вкара 19 за победителите.