Домакинът Берое се наложи над Спартак Плевен с 83:70 в мач от втория ден на четиристранния турнир по баскетбол за мъже в Стара Загора. Това беше първи успех за новия наставник на тима Георги Младенов.

Двубоят започна с леко предимство на плевенчани, но постепенно Берое изравни и след няколко смени на водачеството домакините се оттеглиха с аванс от 50:48 на почивката.

Срещата до голяма степен беше решена в първите шест минути на третата четвърт, когато след серия от 15:3 беройци поведоха с 65:51.

Надеждите на гостите за обрат бяха окончателно прекъснати в началото на четвъртата част. За четири минути плевенчани не успяха да реализират кош, а в същото време домакините вкараха 9 точки и авансът им достигна 22 точки при 81:59.

Сергей Цветков беше най-полезен за Берое с 16 точки, Милен Димитров добави 14 точки и 6 борби, Петър Загоров завърши с 12 точки и 7 борби, а Плнимир Дафинов се отличи с 11 точки и 9 асистенции.

Станислав Славейков беше лидер на Спартак с 16 точки и 6 борби. 14 точки и 7 борби прибави Илия Станков, а с 13 точки и 5 асистенции завърши Симеон Ценов.

В първата среща днес Черноморец се наложи драматично над Черно море със 75:72. С успеха бургазлии оглавиха класирането с пълен актив от две победи преди последния си мач срещу Спартак утре от 17.00 часа.

Берое и Черно море закриват надпреварата, а срещата помежду им започва в 19.15 часа.