Гръцкият първенец Панатинайкос и испанският Уникаха (Малага) спретнаха най-интересния сблъсък от тазвечершната програма на последния кръг на Топ 16 на Евролигата. Отборът на Желко Обрадович се измъчи, налагайки се със 103-95 след продължение.  ПАО се класира заедно с Партизан за четвъртфиналите на турнира още преди две седмици. С победата тази вечер обаче съставът от гръцката столица оглави група G с 5-1. Втори остана Партизан с 4-2, след като отборът на Душко Вуйошевич отстъпи като гост тази вечер на Лотоматика Рома със 72-88.

Майк Батист вкара 22 точки и овладя 9 борби, Дрю Никалъс наниза 15 точки, а Никола Пекович добави 13 точки за победата на Панатинайкос.

Иржи Уелш бе най-резултатен за Уникаха с 21 точки, Херман Габриел реализира 17, а Жозеф Гоми приключи срещата с 15 точки и 5 борби при поражението на отбора от Малага.

Двубоят протече предимно равностойно, независимо че домакините имаха известен превес. В четвъртата част обаче Уникаха се върна изцяло в мача, като испанците изравниха резултата след 3 поредни тройки в последните 60 секунди на редовното време, дело на Херман Габриел, Иржи Уелш и Жозеф Гоми. Така гостите пратиха мача в продължение, но силите им стигнаха само дотук. Дрю Никалъс се превърна в герой за ПАО с три тройки донесли крайния успех на домакините в допълнителните 5 минути.