Джеймс Хардън и Ерик Гордън вкараха по 27 точки за домакинската победа на Хюстън Рокетс срещу Голдън Стейт Уориърс със 127-105. С нея "ракетите" изравниха финалната серия в Западната конференция на NBA преди третия мач в Окланд.

Бостън обърна Кливланд въпреки трипъл-дабъл на ЛеБрон Джеймс

"Келтите" поведоха с 2-0 в плейофната серия

Хюстън водеше през по-голямата част на мача, като разликата рядко падаше под 10 точки. ПиДжей Тъкър добави рекордните а него в плейофи 22 точки. Пет минути преди сирената резултатът вече беше 119-91.

Треньорът на победителите Майк Д'Антъни беше в еуфория след мача.

"Ние можем да победи всеки, по всяко време, ако играем по този начин" - сподели Д'Антъни.

Кевин Дюрант наниза 37 точки. Домакините от Хюстън успяха да ограничат стрелбата от зоната за 3 точки на Стеф Къри и Клей Томпсън. Двамата завършиха мача общо само с 24 точки.

"Те бяха отчаяни тази вечер, докато ние не" - каза наставникът на Голдън Стейт Стев Кър.

Серията се премества за третия и четвъртия мач в Окланд. На изток Бостън Селтикс води срещу Кливланд Кавалиърс с 2-0 победи.