Вицешампионките от Хасково спечелиха редовния сезон в баскетболното първенство. Те надиграха категорично Берое в Стара Загора с 95-78 в мач игран пред празни трибуни.

След тази победа хасковлийки имат само един мач - срещу Нефтохимик у дома в неделя, но и при загуба не могат да бъдат надминати от втория Монтана. Те имат по-добри показатели в преките двубои. И двата отбора имат по две победи, но Хасково има отбелязани 7 точки в повече.

Гостенките дръпнаха още след първата част с 28-17. Тяхната преднина нарасна до 51-33 на почивката. Преди последните 10 минути разликата достигна до 29 точки, което направи края на мача формалност.

Снимка 284772

Радостина Димитрова вкара 29 точки и за пореден път показа, че е капитан за пример. Другите титулярки също се отличиха. Челси Лий завърши с 22 точки, Дженифър О'Нийл вкара 13 точки, Уолтия Рол 10, а Виолина Кочева 8 точки.

За домакините Моник Рийд също завърши с 29 точки. Тя се оказа единствената с двуцифрен актив. Мария Желязкова вкара 9 точки, Сиера Уорън отбеляза 8 точки, а Зорница Костова записа 7 точки.

Берое загуби втора среща в рамките на 24 часа. Вчера старозагорки паднаха в Бургас от Нефтохимик с 72-88.

В другия мач в София Монтана победи Септември с 75-56.

Преди последните четири срещи класирането е:
1. Хаксово 11 победи / 3 загуби, 2. Монтана 10 / 4, 3. Берое 8 / 6, 4. Нефтохимик 6 / 8, 5. Септември 0 / 15.

Баскетболистките на Хасково спечелиха Купа България  за първи път в своята история

Баскетболистките на Хасково спечелиха Купа България за първи път в своята история