Домакините от Хасково спечелиха Купа България 2017 по баскетбол при дамите. На финала в препълнената зала „Дружба" хасковлийки се наложиха над най-големите си съпернички в последните години от Монтана.

Възпитаничките на Елена Станкова наложиха волята си едва в последната четвърт. В нейното начало центърът на гостенките Лиза Бърджис излезе за пет фаула и това наруши баланса в играта на монтанчанки.

Снимка 281828

Хасковлийки водеха в резултата през цялото време с изключение на първите минути на срещата. В средата на втората част победителките успяха за момент да направят 10 точки разлика, но прибързаните им действия върнаха монтанчанки в мача. Полувремето завърши при резултат 43-38.

Водени от Стефан Михайлов баскетболистките от северозапада натиснаха и бяха на прага на обрат. В тези минути Виолина Коева поведе своите съотборнички, които стабилизираха преднината си.

Снимка 281834

Излизането на Лиза Бърджис прекърши съпротивата на Монтана и домакините успяха да вкарат 11 безответни точки и да решат мача.

В мач за третото място Берое победи Нефтохимик с 82-56.

Хасково - Монтана 92-78 ( 21-18, 22-20, 21-21, 28-19)

Хасково: 4. Виолина Кочева 22 точки/ 40 минути/ 3 фаула, 14.Радостина Димитрова 16/40/4, 52.Челси Лий 30/40/3, 32.Уолтия Рол 10/39/3, 0. Дженифър О'Нийл 14/37/3, 34.Катерина Рудева 0/3/0, 12.Деляна Коева 0/1/0. Не взели участие: Петя Бояджиева, Мелиса Аптула, Мариела Чиликова, Христианна Колева, Силвия Драганова.

Монтана: 2. Шарел Алън 14/33/2, 19.Димана Макариева 12/33/2, 1. Виктория Стойчева 7/31/2, 10.Цветомира Шаренкова 6/20/5, 42.Лиза Бърджис 6/16/5, 23.Даниела Петева 9/28/2, 20.Христина Иванова 14/25/1, 5. Радостина Димитрова 10/14/3. Не взели участие: Дебора Филипова, Анна Соколан, Надежда Симеонова.