Германия е световен шампион по баскетбол за първи път в своята история! Селекцията на Гордън Хърбърт надигра Сърбия с 83:77 в мача за световната титла, игран в "Mall of Asia Arena" в Манила, Филипини.

Бундестимът стигна до златните медали на шампионата по най-убедителния възможен начин, след като не допусна нито една загуба и постигна осем поредни победи, включително и успех над големия фаворит САЩ на 1/2-финалите.

Двубоят започна изключително равностойно, като резултатът на полувремето бе равен - 47:47. След паузата германците вдигнаха оборотите и имаха аванс от 12 точки преди последната четвърт при 69:57. В последните десет минути баскетболистите на Сърбия направиха всичко възможно да наваксат изоставането си, като в един момент намалиха пасива си до две точки разлика, но в крайна сметка германците удържаха и се поздравиха с победата с 83:77.

Най-резултатен за победителите бе Денис Шрьодер, който отбеляза 28 точки, а 19 добави Франц Вагнер.

За Сърбия Алекса Аврамович реализира 21 точки, а лидерът на тима Богдан Богданович остана със 17.