Баскетболният отбор на Берое отпадна от турнира за "Купата на ФИБА Европа". Заралии отстъпиха пред холандския Лайден като гости с 86-108 след продължение. В първия мач в Стара Загора българите спечелиха с 15 точки - 86-71, с колкото отстъпваха вчера в края на редовното време.

Левски Лукойл стартира в Минск участието си в Европа

"Сините" са в група още с Киев и Днипро

Лайден - Берое 108-86 (25-20, 21-15, 28-23, 18-19, 16-9). Общ резултат 179-172.

Мачът започна с превъзходство на холандците, които дръпнаха с 14-4. Момчетата на Любомир Минчев се съвзеха и след края на първата част изоставането им беше само 5 точки.

През втората част холандците вдигнаха темпото и преднината им достигна до 19 точки - 22-41. И отново българите бяха по-хладнокръвни в последните минути на първото полувреме, завършило при резултат 33-41.

В края на третата четвърт баскетболистите на Лайден вече бяха заличили преднината на Берое - 58-74. Българите не се предадоха и макар, че допуснаха изоставане с 21 точки - 65-86, успяха да вкарат мача в продължение след тройка на Иван Лилов за 77-92.

Домакините направиха два пропуска в оставащото време и така се стигна до продължение след равенство 163-163 в общия резултат в редовните минути и на двата двубоя.

Остин Прайс вкара първите точки в добавеното време 79-92, но Лайден отговориха със 7 последователни точки за - 79-99. Минчев взе прекъсване при оставащи малко над две минути, но неговите възпитаници така и не можаха да намалят разликата под нужните 15 точки. Срещата приключи при резултат 86-108.

Бракстън Хъгинс с 27 точки беше най-добър за победителите, Уорти Де Йонг остана близо до "трипъл-дабъл" с 25 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Рейджарвиъс Уилямс впечатли с 21 точки, 16 борби и 6 асистенции, като игра без смяна. Тайлър Пърсънс остана с 19 точки и 12 асистенции.

Остин Прайс наниза 22 за Берое, овладявайки и 11 борби. Резервата Иван Лилов добави 18 точки, но пропусна 14 стрелби от игра, като 11 от тях бяха от тройката. Единственият българин в титулярната петорка на Берое Александър Янев се отличи със 17 точки, 6 борби и 2 асистенции.

Общо 7 американски баскетболисти стартираха мача за двата отбора.

Лайден: Уорти Де Йонг 25, Бракстън Хъгинс 27, Тайлър Пърсънс 19, Рейджарвиъс Уилямс 21, Драго Пашалич 2 (Серхио де Рандамие 6, Марийн Верверс 8)

Берое: Остин Прайс 22, Ивайло Тонев, Реджър Дауел 11, Нашон Джордж 5, Трей Моузес 5 (Александър Янев 17, Деян Карамфилов 2, Иван Лилов 18, Антъни Уокър 6)